Nominees: PN844 — 116th Congress (2019-2020)All Information

THE FOLLOWING NAMED OFFICERS FOR APPOINTMENT TO THE GRADE INDICATED IN THE UNITED STATES ARMY UNDER TITLE 10, U.S.C., SECTION 624:

To be Colonel

Nominee
JESSE ABREU
GERARD M. ACOSTA
TRAVIS D. ADKINS
KEVIN W. AGNESS
RICKY L. ALLBRITTON
WILLETTE L. ALSTONWILLIAMS
CHRISTOPHER W. ANDERSON
DAPHNE H. AUSTIN
BRETT A. AYVAZIAN
ROB W. BARNHILL
SHARI R. BENNETT
SCOTT M. BISHOP
PAUL M. BONANO
ERIC L. BOOKER
PETER A. BOOKER
LUCAS J. A. BRAXTON
ANDRE L. BROWN
JACOB M. BROWN
TAVI N. BRUNSON
NATHANAEL D. BRYANT
THOMAS A. BUCHHOLZ
BEIRE D. CASTRO
FAITH M. CHAMBERLAIN
BONNIE B. B. CLEMENTE
CHRISTOPHER F. CONLEY
RALPH M. CRUM
ELIZABETH H. CURTIS
KANDACE M. DAFFIN
BOBBY H. DAVIS
ERIC B. DENNIS
KHANH T. DIEP
ANTHONY E. DOUGLAS
ANDREW J. DUUS
ANGEL R. ESTRADA
CARL J. FAISON
NICOLE E. FISCHER
JAMES M. GALLAGHER
JAMES E. GANNON
CEDRIC D. GASKIN JR.
ERIN M. GILLIAM
ANH H. HA
MICHAEL D. HAGERTY JR.
MICHAEL F. HAMMOND
JOSEPH M. HERMAN
CRYSTAL M. HILLS
NED C. HOLT
DANIEL L. HORN
RYAN A. HOWELL
YU K. HU
ANTHONY E. HUGHLEY
ROBIN D. HUSTED
FRANK E. JEFFERSON JR.
BENJAMIN G. JOHNSON
ERIK C. JOHNSON
LEE M. JOHNSON
JEFFERY W. JURAND
SHAWN L. KADLEC
ROBERT L. KELLAM
BRIAN J. KETZ
DAVID P. KEY
GREGORY W. LEIPHART
ANDREW S. LUNOFF
MICHAEL R. MAI
TIMOTHY E. MATTHEWS
CRAIG M. MCILWAIN
JAMES W. MCKENNA
BRETT M. MEDLIN
JOHN G. MISENHEIMER JR.
MARK S. MORGAN
JARED P. NOVAK
ROBERT L. PETROSKY JR.
KEVIN M. POLOSKY
GRETA A. RAILSBACK
JOE A. RATLIFF
TONI M. RIEKE
PERNELL A. ROBINSON
RIZALDO D. L. SALVADOR
GINA D. SANNICOLAS
JOHN L. SCHIMMING
MICHAEL G. SCHOONOVER
JUSTIN R. SHELL
SHAWANTA D. SMART
ADAM D. SMITH
LANCE M. SNEED
MICHAEL P. SOLOVEY
JENNY T. STACY
NATASHA J. STANLEY
TONEY R. STEPHENSON
JEREMY L. STLAURENT
TIMOTHY SUGARS
JASON F. TATE
STACY M. TOMIC
KECIA M. TROY
SANTEE B. VASQUEZ
LISA A. VILLARREALRENNARD
JEFFREY E. WAGSTAFF
RALPH L. WARE
MICHAEL J. WILLIAMS
MICHELLE M. WILLIAMS
ANTHONY L. WILSON
JULIA A. WILSON
ROBERT J. WOLFE
JOSEPH W. YOUNG
JAMES J. ZACCHINO JR.
D001385
D006471